• Home
  • Nieuws
  • Retail
  • Resale-opmars zet druk op budgetretail en verandert consumentengedrag

Resale-opmars zet druk op budgetretail en verandert consumentengedrag

Nu inflatie het koopgedrag verandert, passen zowel resale-platformen als value retailers hun modellen aan om steeds kostenbewustere kopers aan te trekken.
Retail
Vinted Credits: Vinted
Door Don-Alvin Adegeest

bezig met laden...

Automated translation

Lees het origineel en of de
Scroll down to read more

Stijgende kosten voor levensonderhoud in heel Europa versnellen een structurele verschuiving naar resale, met Vinted als een van de belangrijkste begunstigden.

Het platform rapporteert een bruto handelsvolume van 10,8 miljard euro, een stijging van 47 procent ten opzichte van vorig jaar. Tegelijkertijd stijgt de omzet met 38 procent naar 1,1 miljard euro. Het bedrijf, opgericht in 2008 in Litouwen, kent een snelle groei in heel Europa. Groot-Brittannië is na Frankrijk de op een na grootste markt met meer dan zestien miljoen gebruikers.

De groei is ondersteund door uitbreiding naar categorieën als boeken, spellen en huishoudelijke artikelen, en door de voortdurende internationale uitrol. De winstgevendheid neemt echter af. Het aangepaste resultaat daalt met vijf procent naar 151 miljoen euro. Dit weerspiegelt de lopende investeringen in logistiek via de Vinted Go-divisie en de inspanningen om de positie in concurrerende markten zoals Duitsland te versterken.

Strategische aanpassingen in de retail

Tegelijkertijd dwingt value retail grote modeketens tot een strategische heroriëntatie, zo meldt The Times. De Ierse moderetailer Primark breidt zijn digitale aanwezigheid uit met de introductie van een Britse app voor click-and-collect. Hiermee breidt het bedrijf een service uit die voor het eerst in 2022 werd geïntroduceerd. Deze stap signaleert een voorzichtige koerswijziging voor een retailer die zich lang tegen e-commerce heeft verzet. De reden hiervoor zijn de lage marges van zijn laaggeprijsde model.

Primark, onderdeel van het conglomeraat Associated British Foods, heeft wereldwijd meer dan 450 filialen. Het bedrijf staat echter onder toenemende druk van zeer goedkope online concurrenten zoals Shein en Temu. Daarbij komen de lagere uitgaven van de belangrijkste klanten aan niet-essentiële artikelen.

Nu inflatie het koopgedrag verandert, passen zowel resale-platformen als value retailers hun modellen aan om steeds kostenbewustere kopers aan te trekken.

Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.

FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.

Primark
Vinted