Madewell, Re&Up en Isko lanceren 'textile-to-textile' denimcollectie
Textielrecyclingspecialist Re&Up Recycling Technologies kondigt een strategische samenwerking aan met het Amerikaanse denimmerk Madewell en de wereldwijde stoffenproducent Isko.
Met de omzetting van ongeveer 20.000 gebruikte jeans in een hoogwaardige gerecyclede grondstof voor een 'textile-to-textile' denimcollectie van Madewell, tonen de partnerbedrijven de marktrijpheid van circulaire systemen voor de denimsector aan.
De uitdaging bij oude jeans ligt voornamelijk in de diversiteit van materialen en de wisselende slijtage door gebruik. Het proces van Re&Up is daarom zo ontworpen dat het functioneert onafhankelijk van de oorspronkelijke materiaalsamenstelling en textielafval omzet in een nieuwe 'grondstofbouwsteen'.
Recycling van gemengde weefsels tot Next-Gen-Cotton en polyester
De geavanceerde recyclingtechnologie van Re&Up maakt het mogelijk om deze gebruikte kledingstukken te ontleden en te verwerken tot Next-Gen katoen- en polyestervezels die voldoen aan de duurzaamheids- en esthetische eisen van de premium denimmarkt. Denimwever Isko is verantwoordelijk voor de verdere verwerking van de vezels en verwerkt deze tot Global Recycled Standard (GRS)-gecertificeerde stoffen.
Het Amerikaanse denimmerk Madewell gebruikt het materiaal nu voor een capsulecollectie die in april is gelanceerd en via de onlineshop wordt verkocht. Het merk, opgericht in 2006, heeft al meer dan een decennium een inruilinitiatief voor denim, waarmee al meer dan twee miljoen jeans zijn ingezameld en gerecycled.
“Het sluiten van de kringloop voor post-consumer denim vereist industriële precisie”, aldus Marco Lucietti, directeur Global Marketing & Communications bij RE&UP. “Onze samenwerking met Madewell en ISKO toont aan dat we complexe, gedragen kledingstukken kunnen ontleden en deze als hoogwaardig Next-Gen katoen en polyester opnieuw in de toeleveringsketen kunnen integreren. Dit is een model voor hoe merken hun eigen inruilsystemen kunnen gebruiken om een herhaalbare, gesloten productiecyclus te creëren.”
Isko en Re&Up behoren beide tot het internationale conglomeraat Sanko Group. Gesteund door de honderdjarige expertise van Sanko op het gebied van textielinnovatie, creëert Re&Up een naadloos circulair ecosysteem dat textielafval aan het einde van de levensduur op grote schaal omzet in hoogwaardige grondstoffen.
Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.
FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.