• Home
  • Nieuws
  • Fashion
  • België zet in Shanghai Chinese ontwerpers van de Antwerpse Academie in de schijnwerpers

België zet in Shanghai Chinese ontwerpers van de Antwerpse Academie in de schijnwerpers

Fashion |Verslag
Osschaert, Shanghai Fashion Week, consulaat-generaal van België. Credits: F. Julienne
Door Florence Julienne

bezig met laden...

Automated translation

Lees het origineel fr
Scroll down to read more

In China is mode een belangrijk middel voor culturele uitstraling. Op 30 maart 2026 presenteerde het merk Osschaert, opgericht door Yue Kong en Yonghao Xie, in de marge van Shanghai Fashion Week een modeshow met de steun van het consulaat-generaal van België.

Het Belgische consulaat-generaal, gevestigd in de woonwijk Changning (Shanghai) en vertegenwoordigd door de heer Pascal Buffin, bracht Chinese alumni van de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen samen voor een modeshow in de tuin. Dit diplomatieke initiatief illustreert de banden tussen de Belgische en Chinese creatieve scenes.

“Ik beschouw het als een eer dat de alumni naar België zijn gekomen om te studeren en er meerdere jaren van hun leven door te brengen”, legt Pascal Buffin, sinds augustus 2024 consul-generaal van België in Shanghai, uit aan FashionUnited. “Hen steunen op een cruciaal moment aan het begin van hun carrière is dan ook vanzelfsprekend. Zij vormen een brug tussen culturen, continenten en landen. Voor ons is het belangrijk om de nadruk te leggen op de interpersoonlijke relatie, vooral in de huidige mondiale context.”

“Er is een wisselwerking tussen de Chinese en Belgische stijlen”, voegt hij toe. “Aan de ene kant is er de zeer kleurrijke, frisse en stripboekachtige stijl, die we terugzien bij ontwerpers als Walter Van Beirendonck (die inderdaad sterk vertegenwoordigd is in de multibrand boetieks in Shanghai, red.). Aan de andere kant is er de meer punk- en gothic-wereld, die kenmerkend is voor de esthetiek van de Antwerpse Zes.”

De Antwerpse Academie, een springplank voor een nieuwe generatie Chinese ontwerpers

Osschaert, Shanghai FW, AW26 Credits: Osschaert

Precies in deze artistieke richting vond de modeshow van de herfst-winter 2026-collectie van Osschaert plaats. De show, met de titel ‘sink or swim’ (red je eigen plan), werd georganiseerd in de marge van Shanghai Fashion Week.

Osschaert, Shanghai FW, AW26 Credits: Osschaert

De oprichters, Yue Kong en Yonghao Xie, zijn opgeleid in Antwerpen en lanceerden hun merk in 2022 in België. Yue Kong, in 2023 bekroond met de Vogue China-prijs, droeg bij aan het kostuumontwerp voor de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen van 2022 in Peking.

Osschaert, Shanghai FW, AW26 Credits: Osschaert

Voor dit seizoen lieten zij zich inspireren door Gertrude Ederle, de eerste vrouw die het Kanaal overzwom, om een eerbetoon te brengen aan ‘moedige, trotse en vastberaden vrouwen’.

Hun collectie is een manifest, ‘een medaille voor hen die onbegrepen zijn en alleen varen’. De collectie omvat een samenwerking met brillenmerk Victor Wong.

Osschaert, Shanghai FW, FW26 Credits: Osschaert

Dit evenement maakt deel uit van een bredere uitwisseling tussen België en China, waarbij de stedenband tussen Shanghai en Antwerpen als steunpunt dient. Het consulaat-generaal van België in Shanghai overweegt nu echter om dit soort initiatieven uit te breiden naar andere instellingen, waaronder La Cambre in Brussel.

Osschaert, Shanghai FW, AW26 Credits: Osschaert

Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.

FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.

Shanghai Fashion Week