Dior in Granville: een tentoonstelling die de esthetische codes van het modehuis herbevestigt
Tot en met 1 november 2026 wijdt het Christian Dior-museum in Granville een tentoonstelling aan de kinder- en jeugdjaren van Christian Dior, de opbouw van zijn creatieve universum en de fundamentele referenties van het modehuis.
“À la recherche des couleurs de l’enfance” [Op zoek naar de kleuren van kindertijd, red.] is een vervolg op de tentoonstelling “Jardins enchanteurs” [Magische tuinen, red.] uit 2024. Die expositie onderzocht de band tussen Christian Dior en de plantenwereld en hoe bloemen, kleuren en organische vormen de collecties van het huis Dior voedden.
Dit soort tentoonstellingen helpt bij het opbouwen van een merkverhaal door de belangrijkste kenmerken te verbinden aan de geschiedenis en achtergrond van het merk.
Ook deze nieuwe tentoonstelling, “À la recherche des couleurs de l’enfance”, vindt plaats in villa Les Rhumbs, het ouderlijk huis van Christian Dior. De villa, gelegen in Granville, een badplaats aan de Normandische kust, kijkt uit over de zee en was een belangrijke inspiratiebron voor de ontwerper.
Een historische tentoonstelling: een narratief middel om het merk in zijn artistieke veld te verankeren
Andere herkenbare invloeden zijn de familiale omgeving (de band met de natuur van zijn moeders kant, de ondernemersgeest van zijn vaders kant), de leefomgeving (de tuinen van de villa en het uitzicht op het eiland Jersey) en het sociale leven (carnavals, casino's, een voorliefde voor baljurken).
De behandelde thema's zijn de basiskleuren van het modehuis (grijs en roze), strandkleding, de kunst van het kostuum en Britse invloeden.
De tentoonstelling toont hoe deze elementen zijn geherinterpreteerd door de opeenvolgende artistiek directeurs van het modehuis. In een context van steeds frequentere wisselingen van deze directeurs, helpt dit soort belichting de fundamentele en duurzame referenties van het merk te herbevestigen.
Er worden 250 archiefstukken aan het publiek getoond, waaronder kleding (jurken), parfums en foto's.
“À la recherche des couleurs de l’enfance” maakt deel uit van de viering van het 80-jarig bestaan van het huis Dior (1946 – 2026). De tentoonstelling gaat gepaard met een boek, uitgegeven door Rizzoli.
Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.
FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.