• Home
  • Nieuws
  • Retail
  • Galeries Lafayette wil in 2030 wereldleider in warenhuizen zijn

Galeries Lafayette wil in 2030 wereldleider in warenhuizen zijn

Retail
De etalages tijdens de uitverkoop bij Galeries Lafayette in Rennes (januari 2026). Credits: FashionUnited / Julia Garel
Door AFP

bezig met laden...

Automated translation

Lees het origineel fr of da de en es it pl pt tr zh
Scroll down to read more

Parijs - Gesterkt door ‘solide prestaties’ in een ‘complexe omgeving’, kondigt de Galeries Lafayette-groep een investeringsplan van 260 miljoen euro aan voor 2030. De ambitie is om van het Parijse vlaggenschip aan de Boulevard Haussmann het ‘belangrijkste warenhuis ter wereld’ te maken.

Het historische merk, met internationale aanwezigheid, heeft in Frankrijk 17 eigen winkels en 38 aangesloten winkels. De omzet in 2025 bedraagt 3,1 miljard euro. Dit cijfer is op jaarbasis stabiel door de sluiting van twee winkels in Marseille en het einde van een affiliatiecontract met SGM (de exploitant van BHV). Volgens de directie is er echter een groei van elf procent ten opzichte van 2022.

2 miljard euro omzet

Twee derde van de activiteit is afkomstig van Galeries Lafayette aan de Boulevard Haussmann. Met een omzet van 2 miljard euro, een stijging van vier procent op jaarbasis, heeft het warenhuis zijn niveau van voor de Covid-pandemie in 2019 ‘overtroffen’. Dit benadrukt algemeen directeur Arthur Lemoine tijdens een persconferentie. Deze prestatie is opmerkelijk, gezien de algemene krimp van de kleding- en schoenenmarkt met één procent in 2025.

Volgens de groep liggen de transformatie van het ‘Coupole-gebouw’ voor 100 miljoen euro en de sterke groei van sectoren als beauty en schoenen aan de basis van deze prestatie.

Tijdens de gezondheidscrisis richtte het warenhuis, dat een deel van zijn Aziatische klanten verloor, zich opnieuw op Franse kopers. Hun aandeel in de omzet steeg van 33 procent in 2019 naar 40 procent in 2025. In dezelfde periode daalde het aandeel van Chinese klanten van 33 procent naar 22 procent, terwijl het aandeel van andere nationaliteiten met vijf procentpunten toenam tot 38 procent.

De vestiging, met 35 miljoen bezoekers in 2025 de ‘meest bezochte plek in Europa’, behoort tot de top drie van warenhuizen, samen met Harrods in Londen en Isetan in Tokio. Het warenhuis streeft naar de eerste plaats op het gebied van ‘omzet, ervaring, onderscheidend vermogen en service’, aldus Alexandre Liot, adjunct-directeur van Galeries Lafayette.

De directie geeft geen details over de verdeling van de geplande investering van 260 miljoen euro. Wel is bekend dat 25 miljoen euro bestemd is voor de renovatie van het herenpand aan de Boulevard Haussmann in 2026 en 2027. Daarnaast wordt dit jaar zes miljoen euro geïnvesteerd in de modernisering van de winkel in Nice.

Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.

FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.

Galeries Lafayette