Mathilde Favier, PR-directrice van Dior, overlijdt op 57-jarige leeftijd
Mathilde Favier, PR-directrice bij Christian Dior Couture, is maandag omgekomen bij een auto-ongeluk in het westen van Frankrijk. Ze is 57 jaar geworden.
Ook Faviers partner, filmproducent Nicolas Altmayer (61), kwam om bij het ongeluk. Het ongeval vond plaats rond 16.00 uur op de D938 in Airvault, in het departement Deux-Sèvres. Hun auto botste frontaal op een vrachtwagen tijdens het inhalen van een ander voertuig. Dit meldt Nicolas Leclainche, plaatsvervangend officier van justitie bij het parket van Niort, aan de Franse regionale omroep ICI. Het parket is een onderzoek gestart naar dood door schuld door een bestuurder om de precieze omstandigheden vast te stellen.
Dior maakt het overlijden bekend in een verklaring en omschrijft Favier als “een uitzonderlijke vrouw wier aanstekelijke vreugde, talent en loyaliteit voorbeeldig waren”.
“Mathilde hield met passie van het leven. Met het overlijden van Mathilde verliest Dior een ongelooflijke professional, en ik een trouwe vriendin. Haar optimisme en moed dwongen bewondering af. We zullen haar glimlach en haar talent enorm missen. Ik ben diep bedroefd vandaag; mijn gedachten zijn bij haar kinderen, haar moeder, haar zussen, haar familie, haar vele vrienden en haar team waar ze zo veel van hield,” aldus Delphine Arnault, voorzitter en CEO van Christian Dior Couture, in de verklaring.
Jonathan Anderson, creatief directeur van Dior, zegt dat hij "diepbedroefd" is door het overlijden van Favier. "We zijn haar allemaal zoveel verschuldigd voor haar werk en toewijding. Ze bracht zoveel warmte en energie met zich mee en was de meest positieve en bemoedigende persoon die ik ooit heb ontmoet. Mathilde was de belichaming van elegantie en in veel opzichten de geest van Couture zelf", zei hij in een verklaring.
Bernard Arnault, CEO van LVMH, zei dat hij "diep bedroefd was om te horen van het tragische en plotselinge overlijden van Mathilde Favier, die zoveel jaren wijdde aan het inzetten van haar passie, energie en talent voor het modehuis Dior." "Mijn oprechte condoleances gaan uit naar haar familie en dierbaren", aldus Arnault.
Een dertienjarige carrière bij Dior
Favier was dertien jaar lang verantwoordelijk voor de relaties met beroemdheden bij Christian Dior Couture. Ze kwam bij het bedrijf na functies bij het tijdschrift Glamour en het Italiaanse modehuis Prada. Ze is de halfzus van Victoire de Castellane, de creatief directeur van Dior's juwelenafdeling. De twee begonnen hun modecarrière samen bij het Franse modehuis Chanel via hun oom, Gilles Dufour, die samenwerkte met ontwerper Karl Lagerfeld. Naast haar rol bij Dior publiceerde Favier twee boeken: "Mathilde à Paris" en "Living Beautifully in Paris".
Altmayer, haar partner, was op zijn beurt een prominent figuur in de Franse cinema. Hij produceerde de komedies "OSS 117" en "Brice de Nice" met acteur Jean Dujardin en leidde samen met zijn broer Éric het productiebedrijf Mandarin & Compagnie.