The Platform Group: Negenmaandsomzet stijgt met zeventien procent
De e-commercegroep The Platform Group SE & Co. KGaA uit Düsseldorf realiseert in de eerste drie kwartalen van het lopende boekjaar 2026 een flinke omzetstijging. Gezien de recente ontwikkelingen bevestigt het management donderdag opnieuw de jaarprognoses.
In de periode van januari tot en met september bereikt de groepsomzet 622,7 miljoen euro. Dit is een stijging van 17,1 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De brutohandelswaarde (GMV) neemt met 19,4 procent toe tot 1,08 miljard euro.
De brutomarge daalt van 36,7 procent in dezelfde periode vorig jaar naar 35,0 procent. Besparingsmaatregelen leiden echter tot een stijging van de aangepaste winst vóór rente, belastingen, afschrijvingen en amortisatie (EBITDA) met 16,4 procent tot 53,3 miljoen euro. Deze maatregelen omvatten onder meer banenreducties door het toegenomen gebruik van toepassingen op basis van kunstmatige intelligentie (AI). De gerapporteerde nettowinst bereikt in de eerste negen maanden van het jaar 44,4 miljoen euro. Dit is een groei van 6,5 procent vergeleken met vorig jaar.
Topman Dominik Benner toont zich tevreden met de recente ontwikkelingen. “We behalen in het derde kwartaal vrijwel uitsluitend door organische groei ons groeidoel, en dat op winstgevende wijze”, verklaart hij in een bericht. “Tegelijkertijd verlagen we door onze nieuwe groepsstructuur de kosten, het aantal medewerkers en de schuldenlast. Deze koers zetten we ook in het vierde kwartaal voort en daarbij benutten we kansen in de markt.”
De recente cijfers geven het management geen aanleiding om de bestaande jaarprognoses te wijzigen. Het bedrijf rekent voor 2026 nog steeds op een GMV van 1,7 miljard euro, een omzet van minstens 1,0 miljard euro en een aangepaste EBITDA van tussen de 70 en 80 miljoen euro.
OF LOG IN MET