• Home
  • Nieuws
  • Business
  • Sportmerk On verhoogt winstverwachting na sterke omzetgroei in eerste kwartaal

Sportmerk On verhoogt winstverwachting na sterke omzetgroei in eerste kwartaal

De Zwitserse sportartikelaanbieder On Holding AG zet zijn groeikoers in het eerste kwartaal van het boekjaar 2026 voort. Het bedrijf kondigt dinsdag een nieuw omzetrecord aan en verhoogt zijn winstverwachting.

In de periode van januari tot maart bedraagt de omzet 831,9 miljoen Zwitserse frank (907,0 miljoen euro). Dit is een stijging van 14,5 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. Gecorrigeerd voor wisselkoersveranderingen is de omzetgroei zelfs 26,4 procent.

In de eigen retail stijgt de omzet met 16,4 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 28,7 procent) naar 322,3 miljoen Zwitserse frank. In de groothandel behaalt On een plus van 13,3 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 25,1 procent) tot 509,6 miljoen Zwitserse frank.

De omzet uit kleding en accessoires blijft bovengemiddeld stijgen

De omzet in de traditionele kernactiviteit, schoenen, groeit met 12,2 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 24,0 procent) naar 763,7 miljoen Zwitserse frank.

De overige categorieën, waarvan de uitbreiding een strategische prioriteit is, ontwikkelen zich nog dynamischer. De omzet uit kleding stijgt met 45,1 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 57,5 procent) naar 55,3 miljoen Zwitserse frank. De omzet uit accessoires neemt toe met 70,7 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 86,6 procent) tot 12,9 miljoen Zwitserse frank.

Wisselkoerseffecten remmen omzetgroei

De sterkste groeimotor is de Aziatisch-Pacifische regio met een omzetplus van 44,4 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 61,4 procent) tot 174,0 miljoen Zwitserse frank. De aanzienlijke stijging is volgens het bedrijf voornamelijk te danken aan een sterke groei in China en Zuid-Korea.

In Amerika stijgt de omzet met 3,1 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 17,1 procent) naar 450,7 miljoen Zwitserse frank. In de EMEA-regio, die Europa, het Midden-Oosten en Afrika omvat, neemt de omzet toe met 22,8 procent (wisselkoersgecorrigeerd plus 25,6 procent) tot 207,1 miljoen Zwitserse frank.

Ondanks hogere importheffingen in de Verenigde Staten, verhoogt het bedrijf zijn brutomarge van 59,9 procent vorig jaar naar 64,2 procent. Het voor bijzondere posten gecorrigeerde resultaat voor rente, belastingen en afschrijvingen groeit met 45,4 procent naar 174,3 miljoen Zwitserse frank. De gerapporteerde nettowinst stijgt met 82,2 procent naar 103,3 miljoen Zwitserse frank (112,6 miljoen euro).

Na ‘uitstekende start’: management verhoogt winstverwachting

Medeoprichter en co-CEO Caspar Coppetti is tevreden met de huidige resultaten. “Het eerste kwartaal was een uitstekende start van het jaar en opnieuw een indrukwekkend bewijs van het succes van onze premiumstrategie”, verklaart hij in een statement. “On wordt steeds globaler, veelzijdiger en raakt steeds dieper geworteld in verschillende gemeenschappen over de hele wereld.”

Na het succesvolle eerste kwartaal stelt het management zijn prognoses voor 2026 bij. De omzet voor het lopende jaar moet wisselkoersgecorrigeerd met minstens 23 procent stijgen. Op basis van de huidige wisselkoersen zou dit neerkomen op minstens 3,51 miljard Zwitserse frank.

De jaarprognose voor de gecorrigeerde EBITDA-marge, voorheen 18,5 tot 19,0 procent, is naar aanleiding van de recente ontwikkelingen verhoogd naar 19,5 tot 20,0 procent.

Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.

FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.


OF LOG IN MET
On
On Holding AG
On Running