Samsonite Group neemt Béis over in deal van 210 miljoen dollar

Samsonite Group neemt Béis over. Het is het lifestyle- en reismerk van actrice en onderneemster Shay Mitchell. De deal waardeert het bedrijf op ongeveer 210 miljoen dollar.

Samsonite verwerft 85 procent van Béis voor 178,5 miljoen dollar. De financiering komt uit contanten en beschikbare leencapaciteit. Mitchell behoudt een belang van 15 procent en blijft aan als oprichtster en hoofd van creative en design. Béis opereert als een zelfstandig merk onder CEO Adeela Hussain Johnson en het huidige managementteam.

Béis, opgericht in 2018, behaalde in 2025 een omzet van ongeveer 210 miljoen dollar en heeft een sterke digitale aanhang opgebouwd met meer dan 1,4 miljoen volgers op Instagram en 619.000 op TikTok. Lifestyle-tassen zijn goed voor ongeveer 50 procent van de omzet.

In een verklaring zegt Samsonite CEO Kyle Gendreau dat de deal de prioriteiten van het bedrijf ondersteunt. Dit zijn “het versterken van onze digitale capaciteiten om de groei via meerdere kanalen verder te ondersteunen” en “het uitbreiden van onze aanwezigheid in lifestyle-tassen”. De deal creëert ook kansen om de langetermijngroei van Béis te versnellen.

Mitchell voegt toe: “We hebben altijd groots gedroomd, en de toetreding tot de Samsonite Group geeft ons de kans om nog groter te dromen. Zij zijn echt de perfecte partner. Onze krachten vullen elkaar zo goed aan dat we Béis samen naar een hoger niveau kunnen tillen, iets wat ons alleen niet zou lukken.”

De overname wordt naar verwachting in het vierde kwartaal van 2026 afgerond, afhankelijk van goedkeuring door regelgevende instanties en de gebruikelijke voorwaarden. Samsonite is van plan zijn wereldwijde distributie-, inkoop- en logistieke infrastructuur te gebruiken om Béis te introduceren bij nieuwe markten en consumenten.


OF LOG IN MET
BEIS
Fusies en overnames
Samsonite