Kontoor Brands rapporteert sterke groei in eerste kwartaal en kondigt verkoop van Lee aan
Het Amerikaanse kledingconcern Kontoor Brands Inc. start het nieuwe boekjaar 2026 met verrassend sterke resultaten. Naast de recente cijfers kondigt de groep donderdag ook de geplande verkoop van het merk Lee aan.
Meerdere partijen hebben al interesse getoond in het denimmerk tijdens het lopende verkoopproces, aldus een verklaring. De verwachting is dat er nog dit jaar een bindende overeenkomst voor de verkoop van het merk wordt gesloten.
CEO en voorzitter Scott Baxter licht de redenen voor het besluit toe. “Onze beslissing om Lee te verkopen, stelt ons in staat om ons sterker te concentreren op de kansen met het grootste potentieel voor het maximaliseren van aandeelhouderswaarde. Dit doen we door het merkenportfolio van Kontoor te richten op een hoger groeiprofiel,” verklaart hij in een statement.
Merken Wrangler en Helly Hansen overtreffen de verwachtingen
Gezien deze plannen is Lee in het huidige kwartaalverslag al geclassificeerd als een beëindigde bedrijfsactiviteit. De omzet uit voortgezette activiteiten bedroeg in de periode van januari tot maart 613,3 miljoen Amerikaanse dollar (521,4 miljoen euro). Dit komt neer op een stijging van 45 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Na correctie voor wisselkoerseffecten groeide de omzet met 39 procent.
Een aanzienlijk deel van deze sterke groei is toe te schrijven aan de vorig jaar overgenomen outdoor-specialist Helly Hansen, die 165,5 miljoen Amerikaanse dollar bijdroeg aan de groepsomzet. De omzet van het kernmerk Wrangler groeide met vier procent (wisselkoersgecorrigeerd plus twee procent) naar 435,8 miljoen Amerikaanse dollar.
Concern verdubbelt kwartaalwinst
Ook het resultaat van het concern toont een sterke vooruitgang. De voor bijzondere posten gecorrigeerde operationele winst uit voortgezette activiteiten steeg met 60 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar en bereikte 86,8 miljoen Amerikaanse dollar. De nettowinst uit voortgezette activiteiten steeg van 10,2 miljoen naar 61,0 miljoen Amerikaanse dollar.
De gerapporteerde nettowinst, inclusief de resultaten van Lee, bedroeg 92,4 miljoen Amerikaanse dollar (78,6 miljoen euro). Dit is meer dan een verdubbeling ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar, toen de winst 42,9 miljoen Amerikaanse dollar bedroeg.
Management stelt jaarprognoses bij
Gezien de verkoopplannen voor Lee en de onverwacht sterke cijfers van de overige merken, stelt het management de jaarprognoses bij. Het rekent nu op een omzet uit voortgezette activiteiten tussen 2,66 en 2,70 miljard Amerikaanse dollar. De voor bijzondere posten gecorrigeerde winst per aandeel uit voortgezette activiteiten zal naar verwachting tussen 5,15 en 5,25 Amerikaanse dollar liggen.
Daarnaast kondigt het concern een nieuw aandeleninkoopprogramma aan. Dit programma omvat de inkoop van eigen aandelen ter waarde van maximaal 750 miljoen Amerikaanse dollar.
Dit artikel is in het Nederlands vertaald met behulp van een AI-tool.
FashionUnited gebruikt AI taaltools om het vertalen van (nieuws)artikelen te versnellen en de vertalingen te proeflezen om het eindresultaat te verbeteren. Dit bespaart onze menselijke journalisten tijd die ze kunnen besteden aan onderzoek en het schrijven van eigen artikelen. Artikelen die met behulp van AI zijn vertaald, worden gecontroleerd en geredigeerd door een menselijke bureauredacteur voordat ze online gaan. Als je vragen of opmerkingen hebt over dit proces, stuur dan een e-mail naar info@fashionunited.com.
OF LOG IN MET